Menu

Data publikacji:

Pofrunąć w przestworza

Projekt “Pofrunąć w przestworza”skierowany był do dzieci w wieku 9-4 lat mieszkających w gminie Łososina Dolna.  Głównym celem projektu było rozbudzenie ciekawości wśród dzieci związanej z modelarstwem, a także zaszczepienie pasji hobbystycznej związanej z lotnictwem. Nasza gmina może poszczycić się tym, że posiada takie zasoby jak lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego, które stwarza idealne warunki do zaszczepienia pasji modelarstwa, lotnictwa. Warsztaty modelarskie, zgłębianie tajników budowy maszyn, aerodynamika, to tylko niektóre elementy spośród założeń wynikających z projektu. Poprzez realizację projektu uczestnicy nauczyli się cierpliwości i precyzji,  a także poznali zasady pracy zespołowej. Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu zajęć z modelarstwa, podczas których uczestnicy pod okiem profesjonalisty – Krzysztofa Laskowskiego krok po kroku  wykonywali modele samolotów tworząc przy tym ciekawe konstrukcje.

Osoba odpowiedzialna za projekt Marta Oleksy. Realizacja tych działań była możliwa dzięki, zaangażowaniu całego Zespołu Centrum Kultury.

Projekt realizowany był w okresie od 1 stycznia 2018 do 30  czerwca 2018 roku przez Stowarzyszenie „Dolina Inicjatyw” przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. 

Wartość projektu: 9 300,00 zł.

Projekt Pofrunąć w przestworza został dofinansowany ze środków Fundacji BGK w ramach Programu: Na dobry początek!

Wartość dofinansowania:
Fundacja BGK: 8 300 zł.
Stowarzyszenie „Dolina Inicjatyw”: 1 000,00 zł.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”