Menu

Data publikacji:

“Szlifujemy warsztaty- warsztaty muzyczne”

Stowarzyszenie Twórcza Kreatywność zrealizowało zadanie pn. “Szlifujemy warsztaty- warsztaty muzyczne” mające na celu edukację i podniesienie kompetencji muzycznych członków Orkiestry Dętej OSP w Tęgoborzy oraz muzyków z terenu gminy Łososina Dolna, poprzez organizację warsztatów muzyki rozrywkowej. Zadanie stworzyło nowe możliwości rozwoju pasjonatom muzyki z obszarów wiejskich, w zakresie gry na instrumentach oraz szeroko pojętych stylów muzycznych. Warsztaty były mobilizacją do rozwoju artystycznego oraz aktywnego udziału w kulturze, przeprowadzali je profesjonalni instruktorzy:
Paweł Jarzmik, Ievgen Maksymchuk , Tomasz Grzegorzek.
27 grudnia 2020 r. został zorganizowany profesjonalny koncert transmitowany on-line. Uczestnicy wystąpili wspólnie ze swoimi instruktorami, prezentując utwory świąteczne oraz rozrywkowe w specjalnie napisanych na tę okazję aranżacjach. Koncert odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Instrumenty dęte były wzbogacone dodatkowo o wokal, instrumenty smyczkowe i klawiszowe. Ze względu na pandemię członkowie orkiestr przez kilka miesięcy nie mieli możliwości szkolenia swoich umiejętności. Wspólny występ ze świetnymi muzykami wpłynął na integrację środowiska i wymianę doświadczeń oraz był mobilizacją do dalszego rozwoju.

Osoba odpowiedzialna za projekt Dominik Dziedzic. Realizacja zadania była możliwa dzięki zaangażowaniu całego zespołu Centrum Kultury.

 

Kwota dofinansowania 7 000,00 zł.

Stowarzyszenie Twórcza Kreatywność 1 760,00 zł.

logo małopolski

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego