Menu

Data publikacji:

“Creative Club” – warsztaty dla młodzieży

Stowarzyszenie Twórcza Kreatywność działające przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zrealizowało projekt pn. “Creative Club” dla młodzieży w wieku 13 – 19 lat.

Warsztaty tworzenia stron internetowych – Warsztaty dostarczały wiedzę jak również były wzbogacone praktycznymi przykładami i rozwiązaniami, które można wykorzystać w tworzeniu atrakcyjnych stron internetowych. Młodzież uczyła się jak budować stronę lub bloga, podłączyć ją pod swoją domenę, zintegrować z sieciami społecznościowymi, sprawić by była atrakcyjna i przyjazna dla każdego oraz wypromować w Internecie.

warsztaty grafiki komputerowej – Uczestnicy krok po kroku poznawali najważniejsze zagadnienia związane z tworzeniem projektu graficznego – od zarysu koncepcji aż do przygotowania jej do druku lub publikacji. Umiejętności projektowania graficznego i tworzenia atrakcyjnych ilustracji cyfrowych pozwolą uczestnikom mierzyć się ze zróżnicowanymi projektami, rozwijać kreatywność oraz zdobywać kompetencje w tym obszarze.

warsztaty nagrywania dźwięku – Nagranie własnego dźwięku, modyfikowanie ścieżki dźwiękowej, dodawanie efektów, to tylko niektóre elementy warsztatów. Młodzież skupiona była wokół projektu pod okiem trenera poznawała techniki miksowania dźwięku, nakładania na siebie ścieżek dźwiękowych, uczyła się nagrywania śladów instrumentalnych (trąbka, saksofon, skrzypce). Na potrzeby realizacji projektu studio nagrań, w którym prowadzone były warsztaty zostało doposażone w niezbędny sprzęt (interfejs audio, monitory studyjne, kontroler monitorów, słuchawki studyjne, statywy, system konfiguracji strojenia, przedwzmacniacz mikrofonowy), który pozwolił na efektywne nagrania i obróbkę dźwięku.

webinaria – Czy łatwo opracować, przygotować i nagrać webinar? A co to właściwie jest? Nad tymi pytaniami zastanawiali się uczestnicy warsztatów. Uczestnicy  warsztatów próbowali swoich sił zarówno za, jak i przed kamerą. Chociaż w trakcie warsztatów okazało się, że zamiast kamery, wystarczy zwykły smartfon. Do tego oświetlenie, czasami mikrofon i webinar gotowy. Oczywiście jeszcze treść. Nad tym zagadnienie spędzili równie dużo czasu. Uczestnicy dobierały, segregowały i decydowały, które treści ostatecznie znajdą się na nagraniu. W efekcie zrealizowane zostały dwa webinary. Pierwszy z nich dotyczył społeczeństwa obywatelskiego https://www.youtube.com/watch?v=P9Eq88GoBss Drugi szeroko pojętej ekologii https://www.youtube.com/watch?v=wOV71jwX8LY. Każdy został przygotowany trochę inaczej, każdy wymagał naprawdę ciężkiej pracy.

Osoba odpowiedzialna za projekt Lidia Adamczyk. Realizacja tych działań była możliwa dzięki, zaangażowaniu całego Zespołu Centrum Kultury.

Program Funduszy Inicjatyw Obywatelskich – Konkurs NOWEFIO, Stowarzyszenie Twórcza Kreatywność „Creative Club ”

Wartość dofinansowania: 77 170,00 zł.

pasek z czterema logami