Menu

Data publikacji:

Dziedzictwo kulturowe łososińskiej ziemi

Publikacja “Dziedzictwo kulturowe łososińskiej ziemi” to nie taka zwyczajna książka. Nie można jej tylko czytać, nie można też ustawić w domowej biblioteczce aby ładnie komponowała się z pozostałym księgozbiorem. Każdy bowiem rozdział tutaj zapisany dotyka żywej materii, przeszłości oraz teraźniejszości, które nieustannie splatają się ze sobą, tworząc jedyną w swoim rodzaju rzeczywistość, którą nazwać można „Małą Ojczyzną”.
Ta książka – album prowadzi w różne miejsca, zarówno w czasie, jak i w przestrzeni. Trochę odkrywa nieznanych zakamarków, trochę też przypomina o tym, co dobrze znamy ale zachłyśnięci globalizacją po prostu zapominamy. Bierz więc tę książkę Czytelniku i ruszaj w drogę po ścieżkach naszej gminy.

„Dziedzictwo kulturowe łososińskiej ziemi” to jedna z trzech publikacji powstałych dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska. Celem projektu pt. „Wspólnie o Naszym Dziedzictwie” jest popularyzowanie kultury regionu oraz zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturowych poprzez opracowanie i wydanie materiałów promujących dziedzictwo kulturowe wiejskiej gminy Łososina Dolna.
Zapraszamy do lektury, do wędrówek i do odkrywania naszego kulturowego dziedzictwa.