Menu
dla dorosłych

Zajecia bezpłatne

Spotkania Klubu Nauczyciela “Po lekcjach”

Jesteś nauczycielem? Pracujesz lub odpoczywasz już na emeryturze? Zapraszamy Cię na spotkania, podczas których wymienisz poglądy, zintegrujesz się z innymi, porozmawiasz – a wszystko to w miłej i relaksującej atmosferze w ramach comiesięcznych wieczorów w  Klubie Nauczyciela „Po lekcjach”.

Przyświecają nam słowa Guya de Maupassanta „Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia”.

Inauguracja Klubu Nauczyciela „Po lekcjach” odbyła się w pierwszy czwartek lutego 2018 r. Pomysłodawcą spotkań jest nauczycielka Irena Pławiak.  Współpracują z nią przedstawiciele szkół z terenu gminy Łososina Dolna: Krystyna Marzec, Jadwiga Burnagiel, Małgorzata Stosur, Maria Hajduga, Irena Saczka, Danuta Bednarek, Agnieszka Rosiek, Ewa Drogoś, Barbara Grzyb, Elżbieta Olchawa, Katarzyna Mordarska, Katarzyna Zelek, Katarzyna Seruga oraz Ryszard Rejowski.

– Zapraszamy wszystkich nauczycieli z terenu gminy, zarówno pracujących jak też nauczycieli emerytów – mówi Irena Pławiak. – Nasze środowisko oczekiwało na taką inicjatywę. Przed powołaniem klubu przeprowadziłam wiele rozmów z koleżankami i kolegami „Z branży”. Dlatego zdecydowałam się na stworzenie Klubu „Po lekcjach”. Kto już uczestniczył w naszych spotkaniach wie, że towarzyszy nam radość, a tematy kolejnych spotkań ustalamy sami. Spotykamy się z ludźmi kultury i sztuki, doradzamy sobie, po prostu ze sobą jesteśmy. I chyba to jest najważniejsze. Wielu z nas żyje samotnie lub ma nadmiar obowiązków, a takie spotkanie to dla nich wytchnienie i możliwość kontaktu z drugim człowiekiem. Zapraszam wszystkich nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w szkołach w gminie Łososina Dolna i poza nią. Zapewniam świetną atmosferę i uśmiech, z którym każdy z nas wychodzi z takiego spotkania.
Warto, aby nauczyciele się integrowali, spotykali, rozmawiali, wzajemnie wspierali i odpoczywali na wesoło. Te spotkania mają służyć odprężeniu, poprawie samopoczucia i przede wszystkim zintegrowaniu się środowiska. Powodzenie tej inicjatywy zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

O planach i zrealizowanych zamierzeniach będziemy opowiadać na stronie internetowej CKiP i Gminy w Łososinie Dolnej.

Wypowiedzi klubowiczów:
„Spotykając się z innymi ludźmi wymieniamy się poglądami i dyskutujemy, co podwyższa naszą samoocenę  poprawia samopoczucie.”
„Nasze życie staje się bardziej wartościowe i ciekawsze.”
„Jesteśmy szczęśliwsi i więcej czerpiemy z życia.”
„Spotkania z ludźmi są  warte przeżycia, ponieważ każdy człowiek jest inny i tym samym wnosi w nasze życie coś innego. Wyobraźmy sobie świat, w którym bylibyśmy sami…”             

Spotkania Klubu Nauczyciela „Po lekcjach” odbywają się w pierwszy czwartek miesiąca (oprócz wakacji) w Centrum Kultury w Łososinie Dolnej o godz. 16.00 lub 17.00 (w zależności od pory roku).
Każde spotkanie poprzedzone jest plakatem – zaproszeniem, na którym znajdą Państwo szczegóły.

DOŁĄCZ  DO NAS! ZAPRASZAMY!

instruktor

Irena Pławiak

termin

czwartek godz. 16:00-18:00 (pierwszy czwartek miesiąca)