Menu

Data publikacji:

Koncert Aleksandry Kuls oraz Marcina Kuźniara

Data wydarzenia: 29 września, 2023

Zapraszamy na niezapomniany wieczór pełen muzyki!

29 września o godzinie 18 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. To będzie prawdziwa uczta dla miłośników muzyki hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej i polskiej.

Na scenie wystąpią wybitni polscy artyści:

Marcin Kuźniar – gitarzysta

Aleksandra Kuls – skrzypaczka

Marcin Kuźniar, laureat 50 konkursów gitarowych na całym świecie, zabierze Was w podróż przez brzmienia różnych kultur. Występował w salach koncertowych na czterech kontynentach. W roli solisty współpracował z licznymi orkiestrami, m. in.: Orkiestrą Symfoniczną Narodowej Filharmonii Ukrainy, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej czy Czarnogórską Orkiestrą Symfoniczną. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). W październiku 2018 r. ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Song without words” z muzyką XIX i XX wieku.

Aleksandra Kuls, utalentowana skrzypaczka o imponującym dorobku. Jej międzynarodowe sukcesy i liczne nagrody świadczą o wyjątkowym talencie. Występowała na czterech kontynentach. Spośród wielu osiągnięć artystki należy wymienić I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Jozsefa Szigetiego w Budapeszcie (wrzesień 2012), a także dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2011). Skrzypaczka została też laureatką II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz w Łodzi (grudzień 2019) oraz II nagrody i nagród specjalnych w VI Międzynarodowym Konkursie im. Tadeusza Wrońskiego na skrzypce solo (2020). W 2015 r. ukończyła studia w klasie profesor Kai Danczowskiej na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Pracuje na macierzystej uczelni na stanowisku adiunkta w Katedrze Skrzypiec i Altówki. Aleksandra Kuls występowała jako solistka nie tylko w wielu miastach Polski (m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej i Filharmonii Krakowskiej, NOSPR, Orkiestrą Sinfonia Varsovia) ale także w USA, we Włoszech, we Francji, w Hiszpanii. Brała udział w międzynarodowych festiwalach. Nagrała kilka płyt z muzyką na skrzypce solo, na skrzypce z fortepianem oraz koncerty na skrzypce i orkiestrę.

Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Muzyka Wszędzie. Bilety dostępne będą w dniu wydarzenia w formule “pay what you want”, co oznacza, że to Wy decydujecie, ile chcecie zapłacić za wstęp.

Zapraszamy!

 

Czarny plakat z czarno białym zdjęciem mężczyzny z gitarą oraz kolorowym zdjęciem skrzypaczki w niebieskiej sukience. Zaproszenie na koncert.