Menu

Data publikacji:

„Dziwne jest serce kobiece” – spotkanie z Rafałem Skąpskim

Data wydarzenia: 16 lipca, 2024
Promocja książek Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej: “Dziwne jest serce kobiece…”
Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna oraz Klub Kreatywnego Seniora w Tęgoborzy zapraszają na spotkanie z Rafałem Skąpskim.
Podczas spotkania Rafał Skąpski opowie o pamiętnikach swojej Babci, Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej, która mieszkała również w Łososinie Dolnej. Zapiski z tego okresu odnajdziemy w tomie I “Wspomnienia Galicyjskie”.
Książka “Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie” to niezwykła lektura dla każdego, kto interesuje się historią i ludzkimi losami. Zapiski Zofii są pełne emocji, nadziei, radości i smutków, a także barwnych postaci z krwi i kości. Opisuje ona życie w sposób rzeczowy i wciągający, dzięki czemu czytelnik ma wrażenie, jakby żył w tamtych czasach.
Zofia z Odrowąż-Pieniążków Skąpska była niezwykłą kobietą, która tuż po maturze, w wieku osiemnastu lat, wyszła za mąż za Jana Skąpskiego i przez siedemnaście lat (od 1903 do 1920) dzierżawiła z mężem dworskie majątki na Sądecczyźnie. Mimo licznych obowiązków, zawsze znajdowała czas na rozwijanie swoich zainteresowań, działalność społeczną i literacką.
Data: czwartek, 16 lipca
Godzina: 17:00
Miejsce: Dom Strażaka w Tęgoborzy
Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie z Rafałem Skąpskim, prawnikiem, wydawcą i publicystą, który poświęcił swoje życie zawodowe szeroko rozumianym sprawom kultury. Będzie to okazja do poznania fascynujących wspomnień oraz spotkania z autorem opracowania.
Wstęp wolny.
Zielony plakat promujący spotkanie z Rafałem Skąpskim. W tle jego zdjęcie oraz trzy tomy skiążek