Menu

Data publikacji:

Wiosenna Parada Orkiestr Dętych w Łososinie Dolnej – relacja

19 maja 2024 roku odbyła się Wiosenna Parada Orkiestr Dętych, zorganizowana przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna we współpracy z Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Parada ta stanowiła eliminacje do 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń amatorskiego ruchu muzycznego w województwie małopolskim.
Uczestnicy mieli okazję zaprezentować się zarówno podczas marszu na placu przed budynkiem Centrum Kultury i Promocji, jak i na scenie wewnątrz. Zebranych gości powitała Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, Monika Sowa, a uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Łososina Dolna, Adam Wolak.
Komisja konkursowa w składzie ppłk Leszek Mieczkowski, Katarzyna Majchrzak, Wojciech Zwierniak, sekretarz Małgorzata Haza, oceniała występy orkiestr. W przemarszach zaprezentowało się 8 orkiestr, natomiast na scenie wystąpiło 9 grup.
📯 Wyniki Parady!
Kategoria orkiestr OSP:
nagroda główna – Orkiestra OSP z Piwnicznej Zdroju
Kategoria orkiestr parafialnych i działających przy ośrodkach kultury:
nagroda główna – Orkiestra Dęta z Mystkowa
Kategoria Big Bandów:
nagroda główna – Big Band Łososina Dolna
– nagroda za najlepszy przemarsz: Orkiestra OSP Tęgobrze.
Wszystkie orkiestry otrzymały nagrody za udział w paradzie. Na zebranych czekały także stoiska z degustacją lokalnych produktów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy uczestnikom za obecność, wszystkim orkiestrom za wspaniałe występy i gratulujemy zwycięzcom! Do zobaczenia na kolejnych muzycznych wydarzeniach!
fot. Kinga Ptak