Menu

Data publikacji:

„Ocalić od zapomnienia – Mistrz Tradycji”

Dobiegły końca warsztaty nauki gry na instrumentach ludowych – skrzypcach i kontrabasie prowadzone w szkole podstawowej na Michalczowej, realizowane przez Stowarzyszenie „Dolina Inicjatyw” w ramach projektu pn. „Ocalić od zapomnienia – Mistrz Tradycji”.  Głównym celem projektu było rozkrzewianie i kultywowanie tradycji związanej z muzyką ludową oraz przekazywanie unikatowej wiedzy i umiejętności poprzez naukę dawnego stylu gry na instrumentach. Prowadzący warsztaty Andrzej Mliczek jest animatorem kultury ludowej oraz pasjonatem muzyki tradycyjnej. Warsztaty polegały na bezpośrednim przekazie Mistrz-uczeń metodą „ze słuchu” tak jak przez kolejne pokolenia muzykanci uczyli się od starszych. Była to doskonała okazja, aby młodzież i dzieci, którzy chcą rozwijać swoje pasje mogli zdobywać doświadczenie, a tym samym chronić od zapomnienia nasze dziedzictwo kulturowe. Na zakończenie odbył się koncert muzyki ludowej podsumowujący projekt pn. „Ocalić od zapomnienia – Mistrz Tradycji” w Szkole Podstawowej w Michalczowej. Podczas koncertu uczestnicy projektu wraz ze swoim mistrzem zaprezentowali umiejętności zdobyte na etapie trwania projektu.

Osoba odpowiedzialna za projekt Marta Oleksy. Realizacja tych działań była możliwa dzięki, zaangażowaniu całego Zespołu Centrum Kultury.

Projektu dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2019

logo ministerstwa kultury