Menu

Data publikacji:

Wielkie odliczanie czas zacząć!

Przed nami bardzo ważne głosowanie, bowiem rusza 5 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, dla zadania pn. „Na szlaku tradycji”. Założeniem projektu jest zakup strojów ludowych dla Zespołu Regionalnego Jakubkowianie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Stańkowej o łącznej wartości 150 tys. złotych.

Głosowanie rozpocznie się 14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Mamy niepowtarzalną szansę na kształtowanie i zmienianie najbliższego otoczenia, bo tylko od nas zależy czy zadanie zostanie dofinansowane. Gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu. O wyborze zadania do realizacji decydują w drodze głosowania mieszkańcy Subregionu Sądeckiego (mieszkańcy powiatu nowosądeckiego wraz z miastem Nowy Sącz, powiatu limanowskiego i gorlickiego), którzy w dniu głosowania mają ukończone 16 lat. Głosować można tylko na jedno zadanie, na kartach do głosowania lub elektronicznie na stronie internetowej budżetu obywatelskiego www.bo.malopolska.pl (kod zadania: SAD 24).

Karty do głosowania na nasze zadanie będą dostępne w Urzędzie Gminy, szkołach, przedszkolach oraz CKiP.

Niezmiernie ważna jest pełna mobilizacja już od pierwszego dnia głosowania.

Zadanie koordynuje Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Nasza wspólna praca do tej pory pozwoliła na realizację zadań w 3 i 4 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W 2019 roku otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł. na zakup instrumentów muzycznych i strojów dla Parafialno – Gminnej Orkiestry Dętej w Łososinie Dolnej, w 2020 roku po raz kolejny otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł. na zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzu i strojów dla Grupy Artystycznej Tamburmajorki.

Bardzo prosimy o wsparcie tej ważnej inicjatywy społecznej i oddanie swojego głosu.