Menu

Data publikacji:

Marian Pajor – rzeźba

Twórca ludowy – rzeźbiarz. Zajmuje się rzeźbą od wielu lat. Jego rzeźby znajdują się w wielu krajach świata. Wykonuje rzeźby i płaskorzeźby realistyczne o tematyce religijnej i świeckiej w drewnie lub w kamieniu według własnego lub powierzonego projektu.

Zamiłowanie do pracy dłutem towarzyszy mu już od najmłodszych lat. Pierwsze rzeźby wykonywał będąc nastoletnim chłopcem. W roku 1981 ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Jego praca dyplomowa została oceniona wzorowo i zachowana w muzeum szkolnym. Otworzył własną pracownię, którą stopniowo powiększał. Jego 35 – letni dorobek twórczy obejmuje głównie rzeźby i płaskorzeźby realistyczne o tematyce religijnej i świeckiej. Posągi, portrety i figurki wykonuje z drewna i kamienia według własnego lub powierzonego projektu, dostosowując się do indywidualnych życzeń osób zamawiających. Wiele wykonanych przez niego posągów, reliefów i grup rzeźbiarskich wypełnia wnętrza świątyń. Uwzględniają one charakter kościołów. Wykonanie ich jest różnorodne: naturalne, kolorowane, polichromowane ze złoceniem. Wielkość dzieł rzeźbiarskich jest różnorodna: od bardzo małych, aż do monumentalnych. Jedne z jego rzeźb zostały przekazane Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas wizyty w Starym Sączu oraz Nitrze na Słowacji.

Trudni się również sztukaterią, rzeźbieniem ozdób drewnianych do dekoracji fasad i wnętrz. Jego rzemiosło artystyczne obejmuje przedmioty do użytku codziennego m. in. meble. Wykonane figury w kamieniu pięknie prezentują się w ogrodach. Wieloletnie doświadczenie i fachowość są gwarancją usług najwyższej jakości.

Kontakt:  tel.18 444 83 04, 669 808 306

www.rzezbaartystyczna.pl