Menu

Data publikacji:

Koncert Noworoczny – fotorelacja

Ostatnia niedziela stycznia przyniosła nam niezapomniane chwile podczas tradycyjnego koncertu noworocznego, który odbył się w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.
Zespół Regionalny Jakubkowianie w barwnych strojach, na scenie podczas Koncertu Noworocznego
Nastrojowy wieczór zainaugurowała kolęda “Bracia patrzcie jeno”, której dźwięki rozbrzmiały w sali, wypełnionej radosnym oczekiwaniem. Dyrektor CKIP, Monika Sowa, oraz kierownik ZR Jakubkowianie, Sławomir Bryniak, powitali wszystkich zgromadzonych. Podczas koncertu obecna była także delegacja z Węgier, którą gościł sołtys Zawadki Andrzej Sromek.
W pierwszej części koncertu, poświęconej regionalnym brzmieniom, zaprezentował się Zespół Regionalny Jakubkowianie. Antoni Waligóra w imieniu członków zespołu skierował podziękowania do Elżbiety i Sławomira Bryniaków za ich zaangażowanie w prowadzenie zespołu oraz trud włożony w rozwijanie grupy.
Członek Zespołu Jakubkowianie wręcza kwiaty kierownikom zespołu. W tle zespół w strojach.
W drugiej część wieczoru, zatytułowanej “Big Band w kolędzie” usłyszeliśmy kolędy, pastorałki i utwory świąteczne w niecodziennych aranżacjach, opracowanych również przez dyrygenta Eugeniusza Maksymczuka. Wokalistami towarzyszącymi Big Band Łososina Dolna byli Anna Pysno i Sebastian Cebula.
Big Band podczas koncertu, w towarzystwie wokalistki i wokalisty.
Punktem kulminacyjnym wieczoru był trzeci akt, gdzie Jakubkowianie i Big Band połączyli siły, prezentując wspólnie utwory “mom jo konisia” i “roz letnią porą”. Na zakończenie koncertu, publiczność miała okazję posłuchać pięknego utworu “Sen Jezusa”, którego słowa i muzykę stworzył Sławomir Bryniak, a aranżację przygotował Adam Jarzmik. Solowe wykonanie tego utworu przez Pawła Bryniaka dostarczyło niezapomnianych emocji.
Zespół Regionalny Jakubkowianie oraz Big Band, na scenie podczas koncertu. Na pierwszym planie wokalista w białym stroju.
Głos zabrał także wójt Gminy Łososina Dolna, Andrzej Romanek, składając życzenia noworoczne wszystkim zebranym.
Serdeczne podziękowania kierujemy do artystów, solistów, kierowników zespołów oraz licznie zgromadzonej publiczności. Dziękujemy za Waszą obecność i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne spotkanie!
Soliści:
Anna Pysno
Zuzanna Joniec
Paweł Bryniak
Sebastian Cebula
Bartosz Bąbrowski
Eugeniusz Maksymczuk
Adam Sowa
Paweł Jarzmik
Sylwester Bryniak
Łukasz Pachel
Dominik Dziedzic
Nagłośnienie i oświetlenie:
Paweł Sułkowski
Elżbieta Nawalaniec