Menu

Data publikacji:

Spotkanie rozpoczynające projekt “Mistrz Tradycji – lachowskie muzykowanie”

 

W dniu 8 marca 2024 roku, w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, odbyło się spotkanie stanowiące inaugurację projektu “Mistrz Tradycji – lachowskie muzykowanie” w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

Idea projektu zakorzeniona jest w tradycji, muzyce oraz przekazywaniu umiejętności z mistrza na ucznia. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się gry na tradycyjnych instrumentach, tworząc tym samym spuściznę muzyczną regionu. Centralnym punktem projektu są trzy tradycyjne instrumenty: trąbka, kontrabas i klarnet. To na nich uczestnicy będą się skupiać, odkrywając nie tylko tajniki gry, ale również historię i znaczenie każdego z nich w kontekście regionalnej muzyki lachowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia założeń projektu, podczas którego omówiono poszczególne etapy, plan zajęć i harmonogram działań. Wszyscy zebrani mieli okazję poznać zasady obowiązujące podczas trwania projektu, dowiedzieć się więcej o tradycji lachowskiego muzykowania oraz zrozumieć jak będzie przebiegać nauka gry na instrumentach w formie mistrz-uczeń.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego