Menu

Data publikacji:

XXIV Spotkanie z Kolędą

W dniu 9 stycznia 2020 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XXIV Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna. Miało ono charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 132 uczniów występujących w 11 zespołach. W kategorii grup kolędniczych były to kwalifikacje do kolejnego etapu.

Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Łososina Dolna, SHP Rolnik w Łososinie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Ks. Proboszcz Grzegorz Ociepka.

W kategorii chórów szkolnych, poszczególne miejsca zajęli:
1) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:

1) Szkoła Podstawowa im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy, Szkoła Podstawowa w Rąbkowej i Szkoła Podstawowa w Tabaszowej,
2) Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach, Szkoła Podstawowa w Stańkowej,
3) Szkoła Podstawowa w Rojówce.

W kategorii grup kolędniczych, komisja konkursowa przyznała cztery pierwsze miejsca:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej – grupa dziecięca, Szkoła Podstawowa z Rąbkowej – grupa młodzieżowa, Szkoła Podstawowa im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych – grupa młodzieżowa, Szkoła Podstawowa w Michalczowej – grupa dziecięca.

Kwalifikacje do kolejnego etapu w kategorii grup kolędniczych uzyskały grupy ze Szkoły Podstawowej z Michalczowej, Rąbkowej i Witowicach Dolnych.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie 🙂

Pełna fotorelacja na stronie: http://www.zslososina.lososina.iap.pl/…/XXIV_Spotkanie_z_Ko…