Menu

Data publikacji:

Pomoc mierzona……….szyciem

Wójt Gminy Łososina Dolna Pan Andrzej Romanek oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna Pani Monika Sowa kierują podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję szycia maseczek ochronnych. Pomoc mierzona szyciem maseczek uruchomiła łańcuch dobrych serc. Szyły kobiety, mężczyźni, młodzież i dzieci. Najmłodsza dziewczynka Ada ma 5 lat, najstarsza Pani Stanisława 85 lat. To wspaniały przykład i czas, by pokazać, że solidarność to nie puste słowo, aby okazać wzajemną pomoc, zwłaszcza tym, którzy codziennie narażają dla nas swoje życie i zdrowie walcząc z pandemią koronawirusa. Jak nigdy wcześniej potrzebne było nasze wzajemne wsparcie i współdziałanie. Wierzymy, że działając razem łatwiej będzie nam przejść przez ten trudny czas i powrócić do normalności, a nasza wspólna akcja pozwoli na skuteczną ochronę oraz walkę z wirusem.

Uszyto 2570 maseczek, łącznie w akcję zaangażowanych było 60 osób ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej, KGW w Tęgoborzy, KGW w Stańkowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, a także osoby indywidualne, które zaproponowały swoją pomoc. Pani Gosia skroiła wszystkie maseczki na miarę i opracowała wzór, Pan Jan dostarczył deficytowy towar – gumki do maseczek. Każdy w części przyczynił się do sukcesu za który serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej uszyło łącznie 1500 szt: Łososina Dolna – 100 sztuk, Żbikowice – 300 sztuk, Witowice Górne – 200 sztuk, Łęki – 650 sztuk, Bilsko – 50 sztuk, Rąbkowa – 100 sztuk, Tabaszowa – 100 sztuk
Koło Gospodyń Wiejskich Tęgoborze – 470 sztuk
Koło Gospodyń Wiejskich Stańkowa – 300 sztuk
Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna – 200 sztuk
Urząd Gminy – 100 sztuk

DZIĘKUJEMY!!!