Menu

Data publikacji:

GRUDNIOWE zdalne spotkanie Klubu Nauczyciela PO LEKCJACH

Po jesiennych Wędrówkach – DALEKICH… BLISKICH czas na zimową Biblioteczkę Klubu Nauczyciela.

Grudzień, to miesiąc szczególny. Zabiegani i często zamyśleni, planujemy i  przygotowujemy się do ważnych świąt. Czas wymyka się spod kontroli i zapominamy o odpoczynku. A może warto? Rozmawiajmy z bliskimi lub czytajmy im, a może podarujmy  książkę. Wybór należy do Was. Proponuję kilka tytułów…

Przemek Staroń „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem”, to pozycja dla każdego.  Autor rozważa różnego rodzaju problemy w kontekście znanych dzieł literackich, filmowych i teatralnych.

Judith Orloff „Empatia…”. Autorka pomoże tym, którzy chcą rozwinąć swoją wrażliwość, by umieć troszczyć się o innych w świecie pozbawionym empatii.

Książkę R. J. Palacio „Biały ptak” (forma komiksu) polecam szczególnie, ponieważ to przepiękna „opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie.” Historia przypomina nam wszystkim, że DOBRO powinniśmy czynić zawsze.

Ostatnia propozycja na zimowe wieczory to „Nadzieja”/ autorzy zebrani. Książka powstała w czasie pandemii, całkowicie społecznie. Kupując ją pomożecie Państwo SENIOROM i sobie, ponieważ opowiadania wzmocnią i napełnią nas nadzieją. „To z połączenia tego najbardziej ludzkiego z ludzkich uczuć – NADZIEI – i z potrzeby pomagania – zrodziła się ta książka”.

Życzę miłej lektury! Irena Pławiak