Fabryka Kreatywności – Warsztaty Manualne

„Fabryka Kreatywności – warsztaty manualne” to projekt finansowany przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, Program „Równać Szanse” oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. W ramach projektu prowadzone są warsztaty witrażowe, warsztaty ceramiczne, warsztaty biżuterii artystycznej.

Celem tych zajęć jest rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie narzędziami i materiałami, rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności oraz ekspresji artystycznej młodzieży. Warsztaty składają  się z trzech cykli: warsztaty witrażowe, warsztaty ceramiczne i warsztaty tworzenia biżuterii.

Warsztaty witrażowe umożliwią młodzieży zapoznanie się z techniką witrażową, jako jedną z unikalnych sposobów tworzenia dzieł sztuki. Poprzez warsztaty ceramiczne młodzież będzie świadkami procesu powstawania wytworów ceramicznych, który polega na dokładnym
wymieszaniu odpowiednich surowców, formowaniu, wysuszeniu i wypaleniu. Ostatni cykl jakim jest tworzenie biżuterii, to połączenie umiejętności nabytych w poprzednich cyklach warsztatowych. Tworzenie biżuterii witrażowo-ceramicznej pozwoli uczestnikom na wykazanie się kreatywnością i sprawnością manualną.

3 4

17202868_1401754006535858_6793791890373494902_n 5