Szlachetna Paczka, Szlachetna Łososina.

Już po raz drugi Szlachetna Paczka zawitała do naszej gminy, Rejonu Łososina, który swoim zasięgiem obejmuje gminę Łososina Dolna i gminę Iwkowa. Przez dwa dni 9 i 10 grudnia 2017r Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, było stacją tranzytową pomiędzy darczyńcami, a obdarowanymi. W akcję zaangażowani byli wolontariusze, którzy koordynują pomoc i darczyńcy, którzy jej udzielają. W zamian dostają radość z tego, że mogli pomóc i dumę, kiedy słyszą, że rodziny, którym pomogli wyszły na prostą. I to w akcji jest najważniejsze, aby pokazać potrzebującym, że nie są sami, że komuś na nich zależy, że ktoś im kibicuje. I wielu rodzinom to się udaje, a w kolejnej edycji mamy nadzieję, że sami się zaangażują i będą pomagać potrzebującym. Trudno chyba o lepszą lekcję społeczeństwa obywatelskiego i o lepszy sposób budowania lokalnych społeczności. W niedzielę 10 grudnia odbył się Finał Szlachetnej Paczki, na której nie zabrakło gospodarza naszej Gminy Wójta Gminy Pana Stanisława Golonki, a także Koordynatora Regionalnego województwa małopolskiego Szlachetnej Paczki Pani Emilii Zych. Kilka miesięcy żmudnej pracy całego zespołu Szlachetnej Paczki , której przewodniczył Lider Rejonu Łososina Dolna Paweł Urbańczyk, przyniosła spodziewane rezultaty i podczas Finału Szlachetnej Paczki mogliśmy z pełną świadomością powiedzieć „Warto pomagać ludziom”

Podobne

Jeżeli ktoś jeszcze nie wyposażył się w kalendarz na nowy rok, powinien skorzystać z naszej...

W 2020 r. po raz drugi odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O złotą gałązkę...

Dziś ostatni dzień 2020 roku. Nie będziemy oryginalni mówiąc, że był to naprawdę trudny czas i...