„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”. 

Jan Paweł II

Gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w sobotę, 11 listopada, uroczystą mszą świętą w kościele w Łososinie Dolnej. Rangi tej uroczystości dodał udział przedstawicieli jednostek naszej gminy z pocztami sztandarowymi oraz oprawa muzyczna w wykonaniu Parafialno Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej.
Podczas uroczystości wieńce przed pomnikiem złożyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Stanisławem Golonką, Przewodniczącym Rady Gminy Bolesławem Oleksym, Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Piotrem Litwińskim. Wiązankę pod pomnikiem złożył również Starosta nowosądecki Marek Pławiak. Poszczególne organizacje działające na terenie naszej gminy poprzez złożenie wiązanki kwiatów oddali hołd poległym za naszą wolność rodakom. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez młodzież ze szkoły podstawowej w Łososinie Dolnej pod kierownictwem Dyrektora i nauczycieli.

Podobne

Jeżeli ktoś jeszcze nie wyposażył się w kalendarz na nowy rok, powinien skorzystać z naszej...

W 2020 r. po raz drugi odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O złotą gałązkę...

Dziś ostatni dzień 2020 roku. Nie będziemy oryginalni mówiąc, że był to naprawdę trudny czas i...