Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.
Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 8 października 2017 r w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna odbyły się gminne obchody Dnia Seniora. Na zaproszenie Wójta Gminy Pana Stanisława Golonki, licznie przybyli seniorzy – mieszkańcy gminy. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Przewodniczącego Rady Gminy Pana Bolesława Oleksego, Radnych Rady Gminy, sołtysów, dyrektorów szkół.
W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożył w imieniu władz samorządowych Wójt Gminy. W niezwykle bogatym programie artystycznym, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rojówce. Przepiękne piosenki, wiersze i tańce przygotowane pod kierunkiem nauczycieli oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele uśmiechu i radości. Na scenie zadebiutowali również pracownicy Centrum Kultury, którzy pięknym śpiewem przenieśli wszystkich w niezwykłą podróż wspomnień. Domową, ciepłą atmosferę stworzyły Panie z oddziału Caritas, przygotowując dla seniorów gorącą herbatę i smaczne ciasto. Uwieńczeniem niedzielnego spotkania, były upominki przekazane wszystkim zgromadzonym seniorom, którzy nie kryli swojego wzruszenia i zadowolenia ze wspólnie spędzonego popołudnia. Seniorzy pokazali, iż mają w sobie jeszcze wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, radość ze wspólnego spotkania, a także fakt, że się o nich pamięta. Kolejny Gminny Dzień Seniora w Łososinie Dolnej przeszedł już do historii, lecz już dziś mamy nadzieję, iż w przyszłym roku spotkamy się w dobrym zdrowiu, w takim samym, a może jeszcze liczniejszym składzie. Dziękujemy Wam za miłość, którą rozsiewacie wokół siebie, za radość, którą niesiecie w swoich sercach i za uśmiech, który zawsze gości na Waszych twarzach, życzymy Wam jednocześnie samych pogodnych dni, zdrowia i obfitych łask bożych na co dzień.

Wydarzenie zostało zorganizowane w  wielofunkcyjnym budynku  Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, który powstał w ramach projektu „Budowa budynku wielofunkcyjnego w Łososinie Dolnej”. Całkowita wartość projektu wynosi: 9 523 646,01 zł, a wartość dofinansowania: 3 000 000,00 zł. Projekt współfinansowany został przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

loga

Podobne

Jeżeli ktoś jeszcze nie wyposażył się w kalendarz na nowy rok, powinien skorzystać z naszej...

W 2020 r. po raz drugi odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O złotą gałązkę...

Dziś ostatni dzień 2020 roku. Nie będziemy oryginalni mówiąc, że był to naprawdę trudny czas i...