W dniach 26-27 września seniorzy z Klubu Seniora Aktywni Plus działającego przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Po drodze uczestnicy wycieczki  zwiedzili z przewodnikiem jeden z najciekawszych i najpiękniejszych  zamków w Polsce- Zamek w Mosznej. Zamek swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi- ma 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek. Następnie grupa seniorów wraz z przewodnikiem przejechała do centrum Wrocławia, a tam odwiedzili muzeum sztuki, które eksponuje  obraz Bitwy po Racławicami. Panorama Racławicka zachwyciła seniorów, monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów przeniosło  uczestników wycieczki w  inną rzeczywistość i inny czas. Kolejnym punktem wycieczki była wieża widokowa Sky Tower, która liczy 212 metrów wysokości. Wyjazd na wieżę był nie lada wyzwaniem, jednak widok na panoramę Wrocławia utwierdził uczestników wycieczki, że było warto. Atrakcją kończącą pierwszy dzień był spektakl „Grające fontanny”, który wszystkich zachwycił. Na ekranie wodnym wyświetlane zostały  wizualizacje zsynchronizowane z muzyką, dające niesamowity efekt.

Kolejny dzień wycieczki rozpoczął się zwiedzaniem Wrocławskiego Rynku. Wcześniej jednak nie mogło zabraknąć odwiedzin na słynnym Moście Tumskim, zwanym także Mostem Zakochanych lub Mostem Miłości. Następnie grupa seniorów udała się do centralnej części Rynku gdzie znajduje się zabytkowy Ratusz, którego budowę rozpoczęto już w XIII w. Kolejno uczestnicy zwiedzili najcenniejszy zabytek miasta-  Katedrę Świętego Jana Chrzciciela, a następnie Wrocławskie ZOO Wizytę w Ogrodzie Zoologicznym rozpoczęto od zwiedzenia Afrykarium – to wielki kompleks, w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tam 19 basenów i zbiorników, w których można podziwiać m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.  Ostatnią atrakcją dwudniowej wycieczki był spacer po Ogrodach Japońskich, które są żywym kawałkiem kultury orientalnej.

Wycieczka została współfinansowana przez Powiat Nowosądecki, Wójta Gminy Łososina Dolna i Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

Zapraszamy na fotorelację

Podobne

Jeżeli ktoś jeszcze nie wyposażył się w kalendarz na nowy rok, powinien skorzystać z naszej...

W 2020 r. po raz drugi odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O złotą gałązkę...

Dziś ostatni dzień 2020 roku. Nie będziemy oryginalni mówiąc, że był to naprawdę trudny czas i...