Plon niesiemy plon. Zapraszamy wszystkich na Łososińskie Święto Plonów, które po raz pierwszy odbędzie się w naszej gminie dnia 3 września 2017r. Święto rolników, sadowników i wszystkich tych którzy pracują na roli, w podziękowaniu za ich trud i ciężką pracę, niosąc w darze plony naszej ziemi. Wieńce dożynkowe, zioła, kwiaty, dary ołtarza i my sami, to wszystko co możemy ofiarować w tym dniu. Rozpoczynamy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej o godz. 15:00, a potem barwnym korowodem wraz z wieńcami dożynkowymi i zespołami regionalnymi przejdziemy przez Łososinę Dolną. Nie zostawajcie w domach, zapraszamy wszystkich, bo nasza gmina, to Wy, ludzie ciężkiej pracy, w trudnych warunkach, więc to święto nas wszystkich. Organizujemy konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, więc jeżeli jeszcze nie zaczęliście go wykonywać, to najwyższy czas, czekają nagrody.
Przygotowaliśmy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zespól Regionalny Jakubkowianie przedstawi tradycyjne „ Żniwa”, których efektem jest bochen chleba. Narodowe czytanie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, z podziałem na role, konkurs na śliwkowy przysmak, występy zespołów regionalnych i występ gwiazdy wieczory Haliny Frąckowiak. Czy warto siedzieć w domu, raczej nie, zapraszamy do Centrum Kultury w Łososinie Dolnej. Wśród atrakcji towarzyszących będzie darmowy lot balonem na uwięzi, sponsorem jest Firma Roleski, a także przejażdżka kucykiem. Mała gastronomia, wystawy twórców ludowych, degustacja potraw regionalnych, zjeżdżalnia i wiele innych niespodzianek.

Zapraszamy!

Podobne

Jeżeli ktoś jeszcze nie wyposażył się w kalendarz na nowy rok, powinien skorzystać z naszej...

W 2020 r. po raz drugi odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O złotą gałązkę...

Dziś ostatni dzień 2020 roku. Nie będziemy oryginalni mówiąc, że był to naprawdę trudny czas i...