Cykliczne spotkania Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z Łososiny Dolnej stały się już tradycją. Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 7 lipca 2017r w Szkole Podstawowej w Żbikowicach, Prezes Stowarzyszenia, Pani Barbara Cetnarowska, podsumowała mijające półrocze. Jak co roku Stowarzyszenie przeprowadziło akcję pozyskiwania żywności z Banku Żywności w Krakowie i rozdysponowało żywność osobom potrzebującym z terenu naszej gminy. Spotkanie z Polonią zza Olzia , było okazją do wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim promocją naszej gminy, co wpisuje się w statutową działalność Stowarzyszenia. W pierwszym półroczu 2017 roku, Stowarzyszenie otrzymało dotację z Powiatu Nowosądeckiego na realizację zadania publicznego pn. „ Z domu naszych ojców”. Projekt jest realizowany we współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna i w ramach tego zadania prowadzone są warsztaty kulinarne, warsztaty decoupage, warsztaty wieńca dożynkowego, lekcje historii w Izbie Pamięci. Spośród wielu zadań planowanych do realizacji w drugim półroczu, priorytetem jest udział w Łososińskim Święcie Plonów w dniu 3 września 2017r, organizowanym przez Gminę Łososina Dolna oraz Centrum Kultury, a także spotkanie październikowe pn. „Ojcowski Dom w Europie”. Członkinie Stowarzyszenia składają podziękowania na ręce przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Żbikowicach za gościnność i miłą atmosferę. Zapraszamy na fotorelację ze spotkania.

Podobne

Wyniki konkursu wokalno-instrumentalnego Talent Start zostaną ogłoszone 14 marca 2021 roku.

Już 14 lutego 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Dętej...

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji konkursu wokalno-instrumentalnego TALENT START, który w...