W dniu 16 maja 2019 r. młodzież oraz seniorzy uczestniczący w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu pn. „Teatr od podszewki” – warsztaty teatralne  brali udział w wycieczce do Krakowa. W trakcie wyjazdu na uczestników czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich było zwiedzanie Muzeum Regionalnego Młodej Polski “Rydlówka”, które mieści się w dworku w Bronowicach Małych – wsi, która na przełomie XIX i XX wieku stała się obiektem zainteresowania malarzy i literatów z kręgu Młodej Polski. Muzeum jest poświęcone “Weselu”, sławnemu dramatowi Stanisława Wyspiańskiego.

Następnie zwiedzający udali się na Starówkę, przechodząc przez Sukiennice, obok Wieży Ratuszowej i Kościółka św. Wojciecha. Ostatnim punktem wycieczki był spektakl teatralny pt. „Szalone nożyczki” w Teatrze „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Wspólny wyjazd młodzieży i seniorów pozwolił na wielopokoleniową integrację i niezwykle udaną zabawę.

61555624_2372784026099513_5023046273662451712_n

Grant pt. „Teatr od podszewki” warsztaty teatralne, realizowany przez Stowarzyszenie Twórcza Kreatywność w ramach projektu grantowego pt. „Cykl działań kulturalnych dla mieszkańców Śliwkowego Szlaku” Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu.

Podobne

*pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na: – warsztaty chemiczne – warsztaty wikliniarskie –...

Spotkania Klubu Nauczyciela PO LEKCJACH nadal odbywają się jeden raz w miesiącu, w każdy pierwszy...

We wtorek (14.01) w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna miała miejsce wyjątkowa...