Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena – autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. Głównym celem tego święta jest rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz zachęcenie do czytania przez najmłodszych.

W obchody Dnia Książki dla Dzieci włącza się także Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej. W ramach tego święta w dniach 2 i 5 kwietnia odbyło się w bibliotece magiczne spotkanie dla dzieci z bajkowymi postaciami. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu członków Klubu Seniora Aktywni Plus działającego przy Centrum Kultury i Promocji w Łososinie Dolnej oraz dorosłych czytelników biblioteki.

W historii pełnej zwrotów akcji zobaczyliśmy: złe wróżki, Jasia i Małgosię, Babę Jagę, Czerwonego Kapturka, Złego Wilka, 7 Krasnoludków i Kota w Butach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Król Baj na prośbę swoich podwładnych przywrócił porządek w Krainie Bajek. Wszystkie bajkowe postacie wróciły do odpowiednich bajek. Cały występ zakończył wspólny taniec aktorów i dzieci. Przedstawienie obejrzały dzieci z przedszkola „Bajkowa Kraina” oraz „Tęcza”, a także dzieci z kl. „0” , I, II i III Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.

Zapraszamy na fotorelację. 

Podobne

Stowarzyszenie Dolina Inicjatyw działające przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna...

W czwartek 10.10.2019 r. w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej Dyrektor Centrum Kultury i...

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać” M. Twain W dniu 3 października...