W niedzielę 7 maja 2017 r. w przepięknym, malowniczo usytuowanym miejscu, na terenie lotniska Aeroklubu Podhalańskiego po raz 24 odbyło się Święto Kwitnących Sadów połączone z rozpoczęciem sezonu lotniczego. Mimo kapryśnej pogody w Święcie wzięło udział wielotysięczne grono jego sympatyków.
Organizowane przez Gminę Łososina Dolna oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Święto Kwitnących Sadów jest w szczególności świętem rolników i sadowników , a także pozwala zaprezentować dorobek kultury, sztuki i folkloru regionu sądeckiego.
Jak co roku Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej odprawioną w intencji rolników, sadowników i ogrodników z naszego regionu w podzięce za ich ciężką pracę, trud i wytrwałość.
W tym roku program obchodów wzbogacono o barwny korowód, w którym uczestniczyły władze gminy, zaproszeni goście, jak również mieszkańcy gminy i pobliskich okolic. Występ Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej pod batutą pana Tadeusza Szkarłata wraz z grupą artystyczną Tamburmajorki prowadzoną przez panią Justynę Szkarłat powitał wszystkich gości na płycie lotniska Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej.

Uroczystego rozpoczęcia Święta dokonał Wójt Gminy Łososina Dolna – pan Stanisław Golonka wraz z Prezesem Aeroklubu Podhalańskiego – panem Andrzejem Saratą.
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Bajkowa Kraina oraz grupa taneczna ze Szkoły Tańca WirDance umilając czas zgromadzonej publiczności. Na scenie wystąpiła również Grupa Regionalna Michalczowa pod kierownictwem pana Andrzeja Mliczka oraz Kabaret „Weźrzesz” rozśmieszając naszych gości aż do łez.
Nasze Święto uświetnił znakomity Zespół Lachersi prezentujący tradycyjne melodie lachowskie ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu we współcześnie brzmiących aranżacjach.
Z kolei gwiazdą wieczoru była jedna z najlepszych polskich wokalistek – Sylwia Grzeszczak wraz z Zespołem. Jej utwory zajęły 1. miejsce na liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Gra świateł i dźwięki muzyki razem tworzyły niesamowite widowisko. Świętowanie zakończyła wspólna zabawa taneczna w rytmach przygrywanych przez zespół Prima Band.
Niedzielne Święto nie mogło oczywiście obejść się bez pokazów lotniczych, lotów widokowych nad Jeziorem Rożnowskim, prezentacji stoisk sadowników, rolników, gospodarstw agroturystycznych, rękodzielników i twórców ludowych. Nie zabrakło również stoisk prezentujących dorobek kulturalny i gospodarczy mieszkańców z możliwością degustacji potraw regionalnych oraz pokazu sztucznych ogni.
Podczas Święta wsparliśmy akcję na rzecz chorego KACPERKA. Rada rodziców ze Szkoły Podstawowej w Witowicach Dolnych zorganizowała cegiełki, a w trakcie trwania Święta odbyło się losowanie nagród.
Warto również wspomnieć, iż jak co roku Święcie Kwitnących Sadów towarzyszyły imprezy dodatkowe. 6 maja 2017 w Tęgoborzy nad Jeziorem Rożnowskim odbyło się uroczyste otwarcie Sezonu Motorowodnego oraz Zawody Motorowodne o Puchar Wójta Gminy Łososina Dolna.
Składamy serdeczne podziękowania mediom, fotoreporterom, wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności tym, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy także sponsorom, którzy wsparli organizację naszego Święta.
Już dzisiaj zapraszamy za rok na wspólne obchody Święta Kwitnących Sadów w Gminie Łososina Dolna!
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI

 

Podobne

Drodzy Mieszkańcy Gminy Łososina Dolna, zapraszamy do tworzenia wieńców dożynkowych. Wierzymy, że...

Przypominamy, że pozostał tylko miesiąc na składanie prac w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O...

Po dłuższej przerwie zajęcia w CKiP nareszcie mogliśmy wznowić. Wczoraj odbyły się warsztaty...