Wójt Gminy Łososina Dolna Pan Andrzej Romanek oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna Pani Monika Sowa kierują podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję szycia maseczek ochronnych. Pomoc mierzona szyciem maseczek uruchomiła łańcuch dobrych serc. Szyły kobiety, mężczyźni, młodzież i dzieci. Najmłodsza dziewczynka Ada ma 5 lat, najstarsza Pani Stanisława 85 lat. To wspaniały przykład i czas, by pokazać, że solidarność to nie puste słowo, aby okazać wzajemną pomoc, zwłaszcza tym, którzy codziennie narażają dla nas swoje życie i zdrowie walcząc z pandemią koronawirusa. Jak nigdy wcześniej potrzebne było nasze wzajemne wsparcie i współdziałanie. Wierzymy, że działając razem łatwiej będzie nam przejść przez ten trudny czas i powrócić do normalności, a nasza wspólna akcja pozwoli na skuteczną ochronę oraz walkę z wirusem.

Uszyto 2570 maseczek, łącznie w akcję zaangażowanych było 60 osób ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej, KGW w Tęgoborzy, KGW w Stańkowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, a także osoby indywidualne, które zaproponowały swoją pomoc. Pani Gosia skroiła wszystkie maseczki na miarę i opracowała wzór, Pan Jan dostarczył deficytowy towar – gumki do maseczek. Każdy w części przyczynił się do sukcesu za który serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej uszyło łącznie 1500 szt: Łososina Dolna – 100 sztuk, Żbikowice – 300 sztuk, Witowice Górne – 200 sztuk, Łęki – 650 sztuk, Bilsko – 50 sztuk, Rąbkowa – 100 sztuk, Tabaszowa – 100 sztuk
Koło Gospodyń Wiejskich Tęgoborze – 470 sztuk
Koło Gospodyń Wiejskich Stańkowa – 300 sztuk
Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna – 200 sztuk
Urząd Gminy – 100 sztuk

DZIĘKUJEMY!!!

Podobne

Tylko do 22 maja trwają zapisy na warsztaty teatralne, fotograficzne, kulinarne, modelarskie...

Przypominamy, że do 22 maja można się zapisać na warsztaty modelarskie, fotograficzne, kulinarne i...

Kochani! Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji niepewności i konieczności zmiany swoich planów. Jako...